הצילו הצילו!

שרותי עזרה ראשונה לאמא המותשת

הזרעים לשירות המצליח שלנו "הצילו הצילו!" נבטו לפני שנים רבות, כשמצאתי את עצמי בסוף של מפגש חינוך ביתי נהדר מנסה לטפס במעלה ההר בחזרה למכונית שלנו, עם תינוקת ישנה במנשא על הגב שלי, שתי ילדות צעירות, רטובות ועייפות מאד, שני תיקים שכבר לא היו מאורגנים יפה כמו שהיו כשיצאנו מהבית ובנוסף לזה גם מחצלת גדולה במיוחד. לא היינו שם לבד, אבל גם חברותי היו במצב דומה ופללתי לאיזה מושיעה שתגיע ותציל אותי. חשבתי לעצמי, אני הייתי משלמת לפחות 100 שקל בשביל העשר דקות עליה הזאת, ברור שהייתי משלמת. 

במשך השנים נוספו לחוויה הזאת אינסוף חוויות. נסיעה מהים ומילוי הבית בחול, הגעה הביתה מהסופר כששלושתן ישנות במכונית ואני לא מוצאת חניה, או סתם יום רגיל שאני חייבת אבל חייבת לישון צהריים. 

עברו שנים, הילדות שלי כבר גדולות ועושות טובה כשזורקות לי איזה מילה, אבל זכר אותם רגעים נשאר חקוק בלבי. החלטתי שעכשיו, כשהזמן שלי פנוי והלילות שלי מלאים בשניה, הגיע הזמן לתת משהו לאחיותי האמהות הצעירות. יש שיקראו לזה תרומה לחברה, יש שיקראו לזה שאיפות התעשרות, כך או כך זה שירות חשוב ולא ברור איך לא חשבו עליו קודם. 

המיזם התחיל לפני מספר שנים. כן, אני יודעת,  לקח לי הרבה זמן לפנות את הזמן ולבנות אתר. כבר יש לנו מרכזים בשלוש הערים הגדולות (תל אביב יפו, חיפה וירושלים) ועוד מספר מרכזים ברחבי הארץ (נצרת, קרית שמונה, עפולה ומצפה רמון). עקב דרישת הקהל מרכזים רבים נוספים עומדים לקום בשנה הקרובה. 

כל מרכז מתחלק לצוות של מענה טלפוני, שעונה לכן מיד בכל פעם שאתן מתקשרות, ודואג להעביר את הבקשה לשליחות הרבות והשליחים הרבים שלנו. יש קשר הדוק בין שני הצוותים, ואנשי ונשות הטלפונים יודעות/ים בדיוק את מי לשלוח אליכן כדי שהשירות ינתן על הצד הטוב ביותר. התשלום מחושב לפי שעה. המחיר לא זול, אבל כפי שהלקוחות שלנו מעידות, הוא שווה בזכות הזמינות שלנו, האמינות ושפע השירותים שאנחנו נותנות. 

בשל מחסור במזומנים ובאנרגיה, המיזם לא יצא אל הפועל. איתכן הסליחה... 

דוגמאות לשירותי העזרה הראשונה (ואני בטוחה שתמצאו עוד מלא סיבות טובות להזניק אותנו)

 

הקפצה לאוטו מסיום של טיול (כמובן) או מהים

עזרה בהובלת ילדים ישנים מהאוטו הביתה + מציאת חניה (!)

סידור הבית בזריזות לפני שהסבתא באה להיות קצת עם הילדים

הכנת סנדוויצ'ים בבוקר/קופסאות קטנות עם אוכל אורגני (במידה ואתן הולכות למפגש חינוך ביתי)

שרות מיוחד בפורים, יום לפני כשנזכרות שעדיין אין שום תחפושת ו/או בבוקר החג כשצריך לאפר, להלביש, לקלוע צמות לכך וכך ילדות (+משלוחי מנות כמובן)

בייבסיטר מהרגע להרגע, לכל פרק זמן שצריך (אפשר שעתיים, אפשר גם עשר דקות אם חייבות ללכת לשירותים ולא נותנים לכן)

להביא חלב (רגיל/שקדים/אורגני) כי בדיוק נגמר והילדה צורחת שהיא חייבת קורנפלקס. עכשיו!

לעשות סיבוב עם ילד אחד כדי שירדם, בזמן שאת מסתובבת עם הילד השני בעגלה. כל אחד והצרכים שלו בהירדמות!

לבוא בדיוק כשאתם משכיבים את הילדים לישון כדי שכשתחזרו לסלון (במידה ולא נרדמתםן יחד איתןם) תוכלו לבהות בעוד פרק במקום לנקות ולסדר כמו משוגעים. 

טוב, אתן רואות, יש אינסוף אינסוף עזרה שאנחנו נותנות. חלקן אפילו לא ידעתן שאתן צריכות!